Балканленд

Погледнете: Новата евровизиска песна “Пред да се раздени” (Видео)

По дебакалот на “Империја” која беше повлечена, МРТ вчера вечер ја престави новата песна со која Македонија ќе се престави во Шведска на овогодинешната Евровизија. Текстот е на Магдалена Цветковска Ена, а музиката ја напиша нејзиниот брат Лазар Цветковски, заедно со Дарко Димитров, во чие студио се снимаше нумерата.

И овојпат автор на делот што ќе го пее Есма е нејзиниот син Симеон Атанасов. Есма пее на ромски јазик. Во продолжение… Есма & Влатко Лозаноски – “Пред да се раздени”.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: