Балканленд

Погледнете што направи Северина откако микрофонот и падна на сред настап (Видео)

Минатиот викенд, Северина настапи во клуб во Примостен, кога доживеа мала несреќа на сцената, каде што добро се снајде. Додека ја пееше и играше на песната „Италијана“, Северина доживеа незгода. Видеото што го објави на Инстаграм покажува како микрофонот ѝ паѓа од раце.

Пејачката брзо успеа да го фати кабелот за микрофон за да не падне на подот, а потоа ги изненади присутните. Кабелот за микрофон ѝ послужи како јаже кое таа го прескокна, поради што доби овации од публиката.

А како таа се снајде и тоа го изведе, погледнете го видеото во продолжение:

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: