Балканленд

Поповиќ јавно забрани навреди и коментари против жирито на “Sвездите на Гранд”

Музичкото шоу „Sвездите на Гранд“ е главна тема поради осумнаесетгодишната Вања Кнежевиќ, која беше дисквалификувана од понатамошно натпреварување. Натпреварувачката Вања јавно зборуваше за тоа на социјалните мрежи и истакна дека за неа се измислени разни лаги. Сега, на официјалниот канал на YouTube се појави видео од шоуто и сите забележаа една работа. Коментарите под клипот се оневозможени.

Очигледно, Саша Поповиќ одлучи дека не сака да го продлабочи јазот што беше создаден помеѓу жирито и натпреварувачот.

“Колку неправда треба да ми нанесат некои луѓе за да ги оправдаат своите постапки? Колку лаги ќе измислат за мене? Колку сум ирелевантен за нив, па тие постојано пишуваат за мене. Тие пишуваат дека сум поддржал нешто, одобрено… Ајде, те молам, испрати ми го тој коментар, таа приказна, во која Вања Кнежевиќ напиша дека ја одобрува таа содржина. Впрочем, таа содржина врие од сите страни, секој може да ја види. И така, моите „мали луѓе“ се собраа , обединети, бранејќи ја вистината и сега сите гледаме колку сме големи. И тоа, се разбира, им пречи на некои. Да не кажам – боли. Вистината боли. Некои коментари, кои велат дека намерно се жртвував, провери… Зошто тоа? Зошто? Да, мислиш на тие психолошки малтретирања, закани, навреди, осудувања… Па, во право си, изгледа како жртва, но јас сум далеку од тоа. Свесен сум за себе, моите квалитети и способности “, напиша Вања на Инстаграм.

Подготви: Редакција Музика24

Музика24 – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Можеби ќе ве интересира: