Балканленд

Познатата поп пејачка Марија Шерифовиќ боледува од дискусхернија (Видео)

Марија Шерифовиќ во едно од последните видеа мака мачи со болките во грбот за што јавно се пожали и во своето видео на YouTube. Пејачката сега детално прозборе за ова.

“Се појавија некои одредени проблеми со дискусхернијата. Мислам дека многу млади во последно време го имаат истиот проблем. Дисциплината е важна во се, па така и во овој процес на лечење. Се трудам да бидам одговорна и да се придржувам до советите од лекарите”, откри Шерифовиќ.

Пејачката наскоро ќе одржи и солистички концерт се со цел да собере средства за помош за лекување за малата Миња Матиќ.

Можеби ќе ве интересира: