Балканленд

Сара Јо: „Сфатив дека морам да бидам и јасна и гласна не само во песните, туку и на социјалните мрежи“ (Видео)

Талентираната Сара Јовановиќ ја запознавме уште во 2012 година како една од натпреварувачките на музичката шоу програма „Први глас Србије“, која само една година подоцна ќе ја однесе на Евровизија како член на групата „Моје 3“.

Младата поп ѕвезда, која во изминатите десет години се трансформираше од девојка во музичка ѕвезда, со една од новите песна испраќа порака дека „жената во општеството не мора да биде мирна, тивка и повлечена“. Таа сега во ексклузивното интервју за најгледаниот естраден ТВ магазин „Бекстејџ“, посочува дека е… дива, гласна, амбициозна и никогаш посилна.

Можеби ќе ве интересира: