Балканленд

Сека Алексиќ сними спот во Синиот воз на Тито (Видео)

Сека Алексиќ го објави спотот за нејзината нова песна наречена „Луда глава“.
Интересна работа поврзана со видеото е тоа што се снимаше во познатиот Плав воз на Јосип Броз Тито!

Што се однесува до моето искуство од снимањето на спотот, можам само да кажам дека ме маѓепса плавиот воз, дека беше прекрасно искуство да легнам во креветот на Јованка Броз, да седнам на фотелјата на која седела и се шминкала. , во фотелјата каде Тито седеше и се бричеше. Да, искуството е феноменално и многу сум среќна што имав можност да ги снимам тие кадри таму. – изјави Сека.

Таа изрази надеж дека во блиска иднина повторно ќе има можност да го посети Плавиот воз.

моите блиски луѓе, кога ја слушнаа приказната колку е прекрасно, сакаа да одат како туристи, па ќе организирам група пријатели да одат таму и да го видат сето тоа. – додаде сека.

Можеби ќе ве интересира: