Балканленд

Северина во лезбо сцена

Хрватската пејачка Северина малку се занела и на настап на песната “Тарапана” за гради ја фатила танчерката која била веднаш до неа. Во гостувањето во емисијата “VIP Room” Северина испеала две песни од новиот албум. Публиката имаше прилика да ужива во песни од новиот албум “Добро дошао у клуб”, големите хитови “Италијана” и “Град без људи”, но и песната која веќе ја освои публиката “Тарапана”. Северина за изведување на овие песни се облекла во одело, а друштво на сцената и правеле три танчерки кои на себе имале провокативни фустани. Со предизвикувачкиот танц кој го изведоа на сцената, очигледно и Северина ја хипнотизираа и во еден момент една од танчерките ја фати за гради.

Можеби ќе ве интересира: