Балканленд

Скандал: Жељко Васиќ одбил песна од Тоше Проески (Видео)

“Све је ово премало за крај” е евергрин композиција кој ја отпеа нашата поп икона Тоше Проески, а она што сигурно не сте го знаеле пред да биде реализиран овој сингл било планирано друг да ја отпее. Станува збор за познатиот поп пејач Жељко Васиќ кој на големо се припрема за завршување на неговиот најнов албум кој носи наслов “Нема понатаму”.

Тој за еден српски магазин изјавил скромно дека песната кога ја слушнал на почетокот многу му се допаднало, но имал едно на ум бидејќи демо снимката била понудена од голем балкански пејач сфатил дека подобро би звучело и светски ако Тоше ја отпее. Можеби звучи нескромно, но сепак ова е за поздрав и ретко на кој би се сетил на вакви одлуки.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: