Балканленд

Тајно се свршија: Дарко Лазиќ и Ана Севиќ со голема свадба (Фото)

Фолк пејачите Дарко Лазиќ и Ана Севиќ неодамна тајно се венчаа, а на големата свадба која повторно беше далеку од очите на јавноста, присуствуваа огромен број на познати личности и нивни колеги. Тие за неколку месеци ќе станат родители, а како нивна кума на девојчето кое што треба да се роди ќе биде Андреана Чекиќ која воедно на социјалните мрежи се пофали за својата нова улога.

Andreana CekicА за сево ова скоро младата мајка ќе изјави:

“Не сакав ништо да коментирам додека не бидам сигурна дека се е во ред. Јас и Дарко сме пресреќни поради бременоста и едвај чекам да станам мајка. Ние посакувавме принова и баш во тој момент се случи да откријам дека сум бремена. Мене ми е најважно бебето да биде живо и здраво, но некако посакуваме тоа да биде девојче”, неодамна изјави Ана.

Подготви: Синиша Новевски

Можеби ќе ве интересира: