Балканленд

Во сабота на Евросонг Џастин Тимберлејк ќе ја промовира својата нова песна

Светската ѕвезда Џастин Тимберлејк премиерно ќе ја изведе својата нова песна за време на финалето на Евросонг во сабота на 14-ти мај. Првпат во историјата на Евровизија светска ѕвезда, која не се натпреварува во изборот, ќе се појави на сцената на Евросонг во Стокхолм и ќе ја отпее песната “Can’t stop the felling”.

“Многу сме среќни и возбудени затоа што Џастин Тимберлејк ќе отпее нова песна. Ќе биде посебно затоа што песната со Џастин заедно работеа шведските текстописци Макс Мартин и Шелбек”, изјави Свен Стојановиќ, продуцент на овогодинешниот Евросонг.

Подготви: Редакција на Музика24

Можеби ќе ве интересира: