Балканленд

Водителката на “Пивофест 2015” Маријана Станојковска, без гакички на сцената (Фото)

Девојката која што речиси нема некој што не ја знае, позната маникенка, водителка на многу познати тв емисии и манифестации – Маријана Станојковска, оваа година е еден од водителите на 13-то издание на Фестивалот на пивото “Пивофест 2015”. Таа заедно со водителот Жарко Димитриовски го водат овогодинешниот пивски фестивал, и ако првата вечер Маријана носеше црвен секси фустан, минатата втора вечер таа насебе носеше речиси прозирен фустан кој изгледаше феноменално, но многумина се прашуваа дали Маријана носи на себе гакички или на сцената е сосема гола.

Marijana Stanojkovska PrilepОдговорот сеуште не го знаеме и веруваме дека за времетраењето на “Пивофест 2015” мистеријата ќе ни биде откриена, но како и да е, и првата, а и изминатата втора вечер таа изгледаше совршено. Што ќе облече вечерва Маријана… останува да видиме 🙂

Подготви: Сузана Мезнариќ

Можеби ќе ве интересира: