Балканленд

Војаж има нова девојка, погледнете како изгледа таа (Фото)

Популарниот млад српски рапер Михајло Веруовиќ попознат како Војаж, неодамна откри дека има нова девојка, по раскинувањето со Анџела Игњатовиќ позната како Бресквица.

Според српските медиуми станува збор за Чагли Бен, инфлуенсерка на 23 години која на Инстаграм ја следат повеќе од 107 илјади луѓе.

Фановите на раперот преку фотографија која ја објави на социјалните мрежи дознаа дека токму таа му е нова девојка по што имаа само пофални зборови за неа.

„Каква убавица“, „Поубава од Бресквица“, „Браво момче“, се само дел од коментарите на социјалните мрежи.

А како изгледа новата девојка на Војаж, погледнете во продолжение:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Çağla Ben😜 (@caglabozcaada)

Подготви: Марија Поповска

Можеби ќе ве интересира:

Се вчитува....