Балканленд

Круша под круша паѓа: Запознајте ја мајката на Владо Георгиев (Фото)

Миленикот и кралот на поп музиката Владо Георгиев, своите фанови ги изненади со една интересна фотографија која никој не би верувал дека ќе ја сподели на својот твитер профил. Борка Георгиев е името на мајката на познатиот “шмекер” кој сигурно по неговите импресии ја обожава и потенцираше дека секое слободно време го користи да се слушне преку Skype.

Borka GeorgievНо сепак, ова е дефинитивно доказ дека почитта кон своите родители и од каде поттекнува е показател за неговата величина како човек и пејач.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: