Балканска

Нина Бадриќ се соочи на суд со човекот кој 2 години ја прогонуваше (Фото)

Хрватската пејачка Нина Бадриќ денеска беше во Општинскиот кривичен суд во Загреб, по повод судењето на Илија М. (57), пензионер кој две години ja демнеше Бадриќ во Загреб и Хвар, а и испраќаше писма и песни. - „Не сакам да бидам во судницата со овој човек. Се плашам од него. Зошто ме ставате во оваа ситуација? Зарем не е доволно што  ме демне со години.“ - рекла вознемирено Нина. За да може Бадриќ да сведочи во мир и да се присети на околностите, судијата го испратил Илија М. надвор од судницата. Пејачката остана…

Се поради Цеца? Марија Шерифовиќ престана да комуницира со Вања Кнежевиќ

Големо внимание привлече дисквалификацијата на Вања Кнежевиќ од понатамошното натпреварување „Sвездите на Гранд“, и токму кога сите помислија дека ова е крај за младата пејачка, помош и пружи Цеца Ражнатовиќ, кој го повика еден од најбараните композитори , Дамир Хандановиќ, да направи песна за Вања. Она што ги привлече вниманието е поранешната менторка на Вања, Марија Шерифовиќ се повлече, иако се чинеше дека ќе и помогне на нејзината кандидатка. „Откако и се обратив на јавноста за моето дисквалификување, Марија

НОВ ХИТ НА АЦА ЛУКАС. Пејачот ја претстави песната „Мама“, а многумина велат дека ова е неговата нова „ЛИЧНА КАРТА“

Овој пат, зад неговиото бело пијано, Лукас направи песна која чека да го заземе своето место под естрадното небо.Песната наречена „Мама“ е уште еден хит на Лукас кој ќе го најде патот до својата публика со брзина на светлината. Овој хит е резултат и на соработката со најуспешниот продуцент и поп-менаџер во Србија и регионот, Саша Мирковиќ. Александар Вуксановиќ минатата година на својот Јутјуб канал во живо ја претстави песната „Мама“ како најава за нов албум. Дури и тогаш, таа освои многу симпатии на публиката, а само

СЕ ОМАЖИ ЗА СРБИН,А НИЕ ХРВАТИТЕТЕ НЕ ГО ПРОСТУВАМЕ ТОА.ОВА Е РОДЕНАТА СЕСТРА НА СЕВЕРИНА, ЗДЕНКА

Пејачката има две сестри кои не се експонираат во јавноста. Зденка Шуниќ живее во Хрватска, додека Маријана Вучковиќ Поповиќ живее во Белград.Зденка вели дека никогаш нема да и прости на пејачката што се омажи за Србин, Игор Којиќ. Очигледно, Зденка сè уште не се опоравила од фактот дека Сева не избрала Хрват за сопруг, па со своите изјави продолжува да ја разгорува антисрпската хистерија. На сестрата на пејачката не и паѓа на памет да оди на некој од нејзините концерти и да и подаде рака за помирување. „Не бев на

Северина од вчера се бори за говор на омраза а пред 3 години изјави:МОЈОТ СИН Е ХРВАТ, НЕ Е СРПСКО СЕЉАЧИШТЕ

Северина Којиќ и српскиот бизнисмен Милан Поповиќ повторно беа на суд во Загреб на сослушување за договорот за образование на нивниот заеднички син Александар. Како што дознава српски Телеграф, Северина инсистирала детето да оди во хрватското училиште најблиску до нејзиното соседство и да прерасне во добар Хрват, а не да биде, според неа, како што известуваат, српски селанец како неговиот татко Милан. Имено, на последното рочиште беше донесена договорена одлука за тоа каде ќе се школува малиот Александар, бидејќи
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com