Балканска

Тони Цетински заплака на сцена (Видео)

Хрватската радиотелевизија ја започна новата сезона на музичката емисија "А страна" со епизода посветена на Оливер Драгоевиќ. Неговите соработници, пријатели музичари, колеги, придружувани од камерен оркестар и хор, беа дел од вечерта со која му се оддава почит на најголемата хрватска ѕвезда. https://www.youtube.com/watch?v=Gz8YmQlO5v8 Изведувајќи ја "Што то бјеше љубав", Тони Цетински не издржа и заплака на сцената. Настапите на Петар Грашо, Стјепан Хаусер и останатите, погледнете ги на линкот во продолжение: "A…

Фолк пејачот Саша Матиќ ја купи куќата на Његош

Фолк пејачот Саша Матиќ платил 400.000 илјади евра за куќата на Петар Петровиќ-Његош што се наоѓа во Пераст, на црногорското приморје. Пејачот и неговото семејство секоја година летуваат на Јадранот, па решиле наместо да отседнуваат во хотел, да купат имот. Црногорските медиуми пишуваат дека сопругата на пејачот веќе ја преуредува куќата. Една соба ќе биде студио за компонирање. Како што пренесуваат балканските медиуми, прв сосед на Матиќ во Пераст ќе му биде Горан Бреговиќ. Бреговиќ пред неколку години купил вила во…

Јелена Карлеуша ја отвори душата: Немав пари ниту за чорапи (Видео)

Познатата балканска поп пејачка Јелена Карлеуша денес живее живот како што сонувала. Често е на релација Србија-Кина, поради тоа што нејзиниот сопруг познат фудбалер, потпиша милионски договор со фудбалски клуб од Кина. Тие дури и размислуваат да купат сопствен авион како полесно и почесто би патувале и би се гледале. Неодамна во една тв емисија, Карлеуша за момент проговори за својот живот и се присети на моментите кога таа почнуваше и кога се и било тешко од рака. "Кога почнував во 95-та, во момент на војна, морав да се…

После породувањето, Преслава на сцената се враќа со голем хит (Фото + Видео)

Кон средината на септември, познатата бугарска поп-фолк пејачка Преслава за прв пат стана мајка. Таа радосната вест ја објави на социјалните мрежи, каде има голем број на фанови. Заедно со нејзиниот сопруг Павел објавија слика од малото и слатко бебе, каде меѓудругото напиша: "Добре дошла на нашата Малечка-Палечка!", објави Преслава на 14-ти септември. Но освен мајчинството како нова преокупација во животот на Преслава, таа пред само неколку дена ја промовираше новата песна "Да гори в љубов" заедно со одлично…

Погледнете: Како изгледа синот на Дино Мерлин (Фото)

Босанскиот пејач Дино Мерлин е најголемата регионална ѕвезда и позади себе има многу голема кариера која трае со години. Но, и покрај тоа што Дино е многу познат, тој успешно го криеше својот приватен живот од очите на јавноста. Дино е во среќен брак со сопругата Лејла, со која има две деца, ќерката Најда и синот Хамза. Хамза има 26 години и е многу успешно момче, но нема намера да тргне по стапките на неговиот татко. Тој студираше во Берлин на факултет за менаџмен, а политички науки заврши во Истанбул. Инаку Хамза е исто…