Нов хит на Аца Лукас: пејачот ја претстави песната „Мама“, а многумина велат дека ова е неговата нова „Лична карта“

Овој пат, зад неговото бело пијано, Лукас направи песна која чека да го заземе своето место под естрадното небо. Песната наречена „Мама“ е уште еден хит на Лукас кој ќе го најде патот до својата публика со брзина на светлината. Овој хит е резултат и на соработката со најуспешниот продуцент и поп-менаџер во Србија и регионот, Саша Мирковиќ.

Александар Вуксановиќ минатата година на својот Јутјуб канал во живо ја претстави песната „Мама“ како најава за нов албум. Дури и тогаш, таа освои многу симпатии на публиката, а само неколку месеци подоцна, пејачот ја промовираше песната.

Првите реакции на публиката се повеќе од позитивни, многумина ја предвидуваат судбината на оваа песна како најголемите хитови на Лукас како „Личну карту“, „Кафана на Балкану“, „Бај пас“, „Лешче“, „Записите ми број“ , „Роџендан“ и многу други.

Слушнете ја новата хит песна подолу:

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com