Аца Лукас: Јас не знам дека Карлеуша има маж

Јелена Карлеуша и Аца Лукас со денови водат војна низ медиумите. Лукас прво изјави дека Јелена е љубовница на Драган Шолак, а Јелена се прашуваше дали конзумира дрога. Тогаш Лукас и се јави на Јелена заради помошта што ја побара од државата за време на пандемијата на коронавирусот. Лукас реши да одговори на нејзините последни изјави.

„Прашајте ја Карлеуша колку пари им дала на членовите на нејзиниот тим и бенд досега, и јас ќе покажам колку моите добиваат месечно! Кој сопруг?! Кој го спомна нејзиниот сопруг, не знам дека има сопруг?! Само што таа рече дека има сопруг “, се прашуваше Лукас во изјава за „Српски телеграф“ и продолжи:

„А за кои музичари зборува, како музичарите се нејзините колеги воопшто?! За неа би било подобро да сними песна, еве ја гледам малата Вања Кнежевиќ како снима и, како што започна, ќе биде поголема ѕвезда од неа. Тоа е само доказ колку таа жена брза и прави се што не во ред!“.

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com