Ана Николиќ се огласи по повод изборот на нов српски патријарх (Фото)

Денешниот избор за нов патријарх на Српската православна црква е главна тема во српската јавност. Се шпекулира со неколку фаворити, а социјалните мрежи вријат од статуси на поддршка за еден или друг кандидат. Со свој став и кандидат не изостана и пејачката Ана Николиќ, која на Instagram ја сподели својата поддршка за митрополитот загребачко-љубљански г. Порфириј.

Нека биде тоа што мора да биде. Нека биде волјата Божја, но јас верувам со овие очи, и неговите зборови и дела. И си дадов за право да зборувам јавно на оваа тема, бидејќи тоа е дел од мојот живот, растејќи покрај дедо свештеник и свештеничко семејство. Слушав толку многу негови беседи и говори. Ова е пред сè духовник, и лично мислам дека само тој ни треба. Денес повеќе од кога било – 18.02.2021. Еве, се осмелив да ги кажам своите желби и мислење, јас најгрешната.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com