Анелија: Сфатив дека најважно е да бидеме среќни и опкружени со љубов

Фолк-поп пејачката Анелија, во телевизиско интервју си ја отвори душата. Изминатата година, која го смени животот на сите, ја предизвика Анелија да погледне во нејзиниот внатрешен свет и да открие нови вистини на животот.

„Во моментот кога овој глобален проблем дојде низ целиот свет и ние престанавме да работиме, влегов длабоко во мојата душа и разбрав многу работи што претходно не ги реализирав. Научив дека животот не е само да работиш, да трчаш на работа, да заработуваш, туку да уживаш во тоа… Сфатив дека најважно во нашиот живот е да бидеме среќни, да бидеме опкружени со љубов, да бидеме одговорни, да даваме, да правиме сè со срце, не затоа што мораме и тоа е она што се очекува од нас “, категорично изјави ѕвездата на ТВ Планета во своето ТВ интервју.

Таа не крие дека успеала да ја прошири својата свест, да излезе од својата удобна зона и да открие нови алтернативи, но пред сè ќе продолжи да ги радува луѓето со своите песни и работа. Неодамна пејачката дури објави дека подготвува нов хит, а во видеото ќе ја видиме како целосно е изменета. Во декември, Анелија пред публиката ја претстави одличната балада „Двајца“. За кратко време, музичкиот проект ја освои публиката, која е жедна за мелодиски песни, а неговите проценки уште еднаш го потврдија непогрешливото чувство на Анелија за добра музика.

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com