Бајага објавува едукативна сликовница

Еден од најпознатите рок-музичари од овие простори, Момчило Бајагиќ Бајага, ќе ги воодушеви најмалите со својата нова, фантастична сликовница.

Замислена како едукативна игра, „Бројалица“ ќе им помогне на сите деца преку забава да научат да бројат до десет. Оваа прекрасна сликовница е создадена врз основа на истоимената песна, која Бајага ја напиша за „Музички тобоган“, а која многумина  млади и стари во Србија сигурн веќе ја слушнале и пееле. Познато е дека децата најлесно учат преку игра, и најдобро се сеќаваат преку визуелна стимулација, така што сликовницата „Бројалица“ е всушност едукативна игра, каде што детето од најрана возраст, читајќи стих по стих, ќе научи да брои до десет на забавен и едноставен начин. На секоја страница, децата ќе наидат на нов стих што ќе открие број на поими што детето треба да ги најде и да ги изброи, или што е еден вид игра на зборови.

Сликовницата ќе биде промовирана на саем на книга кој ќе се одржи од 18-ти до 24-ти октомври. А потоа ќе биде пуштен во продажба во продажната мрежа на издавачот.

Извор: Telegraf.rs

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com