Бора Чорба откри кој ќе го замени Миша Алексиќ како басист на „Рибља чорба“

Фронтменот на рок групата „Рибља чорба“, Бора Џорџевиќ, се врати на професионалните обврски по паузата поради пандемијата. Како што објавивме вчера, бендот ќе одржи концерт во Скопје на 27-ми јуни а ден претходно и во Крагуевац, Србија. Ова ќе бидат првите големи концерти по смртта на нивниот басист Миша Алексиќ.

– „Сигурни сме дека самиот Миша би сакал да продолжиме и нè охрабруваме од горе. Дека ни е страшно тешко без него, тешко ни е. Во иднина, на бас ќе биде Иван Станковиќ – Ивке кој е постојан член на тимот на бендот, како сценски техничар.“ – изјави Бора.

Ивке инаку е басист на белградската група „Орвел 69“. Тој веќе ја го заменувал Миша на концерт во Крушевац, кога тој имал операција на окото

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com