Бугарите го “воскреснаа” Тоше Проески (Видео)

Во изминативе неколку месеци познатиот бугарски пејач Фики Стораро е дел од шоуто во соседна Бугарија под наслов “Като две капки вода”. Во едно од изданијата пејачот влезе во улогата на нашиот легендарен пејач Тоше Проески исполнувајќи ја песната “Несаница”, а воoедно со тоа и победи во таа емисија. Тој покажа уште еднаш талент и вокал, достоен за победа и често пати самиот има спомнувано во интервјуа дека Тоше му е омилен македонски пејач и за него убавата музика не познава граница, ниту пак нација.

“Пеев за љубов. Ви испратив љубов… силно верувам дека таа ќе стигне до вашите срца”, изјави Фики после настапувањето.

Во прилог, погледнете и самите за што станува збор на овој линк.

Автор на текстот: Наташа Секуловска/Естрада Ворлд

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com