Бугарската пејачка Глорија стана баба, на свет пристигна малата Галина

На 25-ти февруари, Глорија сподели дека нејзината ќерка Симона Загорова на свет го донесе нејзиното прво внуче – малата Галина. Радосната вест ја соопшти прва самата изведувачка на нејзиниот официјален профил на Instagram, споделувајќи слика од нејзината ќерка гушната со малата внука.

„Благодарам за овој благословен ден и воедно најубавиот момент во мојот живот. Срцето ми е полно! Веќе знам што е смислата на животот и како точно изгледа најголемата љубов. Таа тежи 3,100 кг, големината и е 50 см и се вика Галина. Добре дојде мила! Благодарам на д-р Мишел Шоајб и на целиот тим за професионализмот и односот!“, напиша пак младата мајка.

Тимот на нашиот портал и го честита раѓањето на првородената ќерка на Симона, со желби за среќно и безгрижно детство.

Автор на текстот: адв.м-р Наташа Секуловска/Estrada World

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com