Неочекувано: Дорис Драговиќ сними дует со хард рок бендот „Осми путник“ (Видео)

„Осми путник“ го претставува новиот сингл „Тајна“, како најава за нивниот нов албум „Rock’n’roll se kući vratio“, кој ќе излезе следната недела во издание на Кроација рекордс.

„Тајна“ е ексклузивен дует на хард рок групата „Осми путник“ и хрватската дива Дорис Драговиќ. Веста за таква моќна и неочекувана синергија уште пред објавувањето на видеото ја разбуди фантазијата, не само на обожавателите на овие изведувачи, туку едноставно ги заинтригираше сите. Со експлозивни ноти на музичкиот композитор Бојан Божо Антолиќ, видеото „Тајна“ се втурнува во алхемискиот свет на љубовни стихови од Ивана Антолиќ.

Во сугестивната филмска атмосфера на директорот на фотографија Борис Полјак, се распрсна незаузданата фантазија на авторката на видеото, Нина Мимица, една од најнаградуваните хрватски режисери, номинирана за награди како Оскарите и Златниот глобус. Пред камерата оживуваат силите на стравот и страста што ги буди љубовта, со што исплашениот маж (Џулијано) и за заљубената жена (Дорис) стануваат кревки и моќни божества.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com