Дуња Илиќ: Одиме во нови победи

Младата кант-авторка Дуња Илиќ својата кариера ја започна токму на 18 години, иако незнаејќи што носи шоубизнисот таа некое време остана доследна на својата работа, но поради преголемата употреба на алкохол се повлече од естрадата. Нејзин голем хит по кој ја препознава јавноста е композицијата “Вриштачу” како и голем број на синглови кој ја одбележаа нејзината кариера. После година дена на изненадување на јавноста, таа на својот фејсбук профил објави информација со причина дека повторно се враќа на музичката сцена со нешто ново и свежо. Подготви: Редакција Музика24
Повеќе на Музика24...