Галена и Азис заминуваат на турнеја во САД (Фото)

Оваа есен предвидува многу расположение, жешки хитови и весели емоции за обожавателите на поп-фолкот и за сите оние кои сакаат да се забавуваат со добра музика во САД. Галена која е една од најпознатите бугарски пејачки не само во Бугарија, но и надвор од неа, откако пред една седмица се врати од краткото патување до Париз, таа идниот месец заедно со нејзиниот колега Азис заминува на турнеја во САД.

Првата средба со нивните фанови е закажана за на 9-ти октомври во Compass Arena во Чикаго, а музичката турнеја продолжува на 11-ти во Неапол, а на 13-ти во Лас Вегас. За сите присутни Галена има подготвено специјален репертоар, во кој ќе бидат вклучени покрај нејзините најголеми хитови низ годините, како и познати песни од народната област.

Покрај многубројните обврски околку кариерата и нејзиниот мал син Александар, пејaчката не престанува да ги изненадува своите обожаватели и со нови музички проекти. Во моментов е член на жирито во новата сезона на „Гласот на Бугарија“, каде што гледачите имаат можност да уживаат во многу нови музички таленти, а кој ќе победи останува да видиме на крајот на сезоната.

Подготви: адв.м-р Наташа Секуловска/Естрада Ворлд

Фото: ТВ Планета

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com