„Инаморана“ е четвртиот студиски албум на Тончи Хуљиќ и „Мадре Бадеса“ (Видео)

Од денес е во продажба новиот студиски албум „Инаморана“ на познатиот Тончи Хуљиќ и неговиот придружен бенд „Мадре Бадеса“. На четвртиот студиски албум му претходеа одлични изданија „Ка хашиш“, „Паника“, „Типо примитиво/Пијано примитиво“, а во последните неколку години Тончи и неговата придружна група „Мадре Бадеса“ собраа доволно хитови за best of компилација.

Новиот албум за кој Тончи вели дека е создаден поради прекумерно време и инспирација и е составен од екстремни емоции. Содржи вкупно единаесет песни напишани од Вјекослава Хуљиќ на тврдиот сплитски веловарошки дијалект, што е комбинација на италијанизам, франкофонија, турски и стар сплитски мајчин јазик.

Во продолжение слушнете ги двете објавени песни со спот:

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com