Ја отпеа „Није мене душо убило“, а потоа несреќа му ја сопре кариерата (Фото+Видео)

Познатиот хит од деведесеттите години „Није мене душо убило“ испеана од Горан Димитријадис – Дима, сите го знаеме и пееме. Познатата песна е од првиот албум на Дима од 1994 година, и после тоа тој немаше слични успеси, па многумина често се прашуваат каде е и што прави, како и зошто исчезна од музичката сцена.

Горан или познат како Дима некое време возеше такси, а настапуваше главно на концерти на одредени колеги, како Мира Шкориќ и Хани, но пееше и на приватни прослави, во кафулиња и ресторани.

„Ги имав сите тие работни места без практично никакво рекламирање, само благодарение на таа песна. Инаку, никогаш не сакав да снимам по секоја цена. Не разбирам некој што го продава нивниот или кој било чиј имот да сними ЦД. Никогаш не сум ја доживувал музиката како занает“, вели Дима. Многумина му предвидуваа блескава кариера, но тоа не се случи, а тој во голема мерка беше спречен од несреќата што го снајде

„Во 2000-та година, куќата ми изгоре. До крај. Ја вложив сета своја сила и сета своја волја за обнова на куќата, но тоа траеше. На крајот, изградив две куќи, со мојата искрена работа. Затоа не вложував во музика и во песни“, објасни пејачот и додаде дека тоа несомнено го повлече назад, кога станува збор за музиката.

Погледнете како изгледа Дима денес:

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com