Јелена Карлеуша за денес најави голем музички концерт (Видео)

Српската пејачка Јелена Карлеуша го искористи моментот на олабавување на мерките од коронавирусот и на социјалните мрежи го најави својот концерт, кој е закажан за 24-ти мај, денес недела.

“Мојот интерес беше да се направи нешто што е досега невидено. Така овој пат ги поместивме границите кога е во прашање продукцијата”, изјавила пејачката, а пренесува “Express”. Карлеуша на Инстаграм напишала дека со нетрпение го очекува почетокот на концертот.

Таа неодамна се најде во центарот на јавноста, откако српските медиуми пишуваа дека турскиот глумец Акин Акинозу, се заљубил во неа и покрај тоа што бил верен со неговата девојка Сандра.

“Акин не се трга од Инстаграмот на Јелена. Тој ја изгуби главата по српската пејачка, а на Сандра многу и е јасно тоа. Тој знае дека Карлеуша е популарна ширум Европа”, изјавил извор близок до турскиот глумец. Ваквите шпекулации Карлеуша ги демантираше.

Vidimo se 24. maja, nedelja, sa početkom od 21h! Moj live koncert na YOUBOX aplikaciji!

Gepostet von Jelena Karleuša am Freitag, 22. Mai 2020

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com