Јосипа Лисац: Лејди Гага ме копира, ова не е случајно! (Фото)

Јосипа Лисац, една од најголемите икони на регионалната музичка сцена, со години му е верна на својот стил и секој пат фасцинира со својата модна дрскост и уникатни комбинации на облека. Деновиве Јосипа Лисац тврди дека ја инспирирала американската мега ѕвезда Лејди Гага.

“Не сакам да имитирам никого, никогаш не сум копирала, но може ненамерно да се случи. Мислам дека ова со Лејди Гага не е случајно, таа има тим од луѓе кои бараат инспирација. Морам да истакнам дека се потценуваме, во Хрватска живеат исклучително паметни и талентирани луѓе. Замислете да нашите таленти имаат уште повеќе можности да се изразат,  општеството да е поинакво. Тоа би биле чуда! И во Америка имате можност да се докажете, на крајот на краиштата тоа е голем пазар. Знам дека не сме САД. Жал ми е што не знаеме што има меѓу нас”, изјави Јосипа.

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com