Погледнете: Која српска пејачка ги прекрши препораките за заштита од коронавирусот (Фото)

Една од препорачаните мерки за заштита од коронавирусот е да не се собираат многу луѓе на едно место и исто така да бидат на еден метар одалеченост. Пејачката, Андреана Чекиќ ги прекрши првавилата за заштита од Ковид-19, па на социјалните мрежи се пофали како за време на вонредна состојба ужива со група на пријатели, а тоа не е дозволно. Нејзините фанови ја осудија за нејзиното однесувајње истакнувајќи дека е неодоговрна.

“Многу неодоговрно, луѓето умираат”, е еден од негативните коментари кој се најде под објавата.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com