Лепа Брена ќе снима филм со Андрија и Милош Биковиќ

Фолк ѕвездата Лепа Брена, 30 години по последниот филм “Ајде да се сакаме 3” ќе глуми во филмот “Синиот сафир”. Во филмот главна улога имаат Андрија Милошевиќ кој исто така е еден од режисерите на филмот.

Во оваа комедија Андрија Милошевиќ го игра пејачот Сафир, додека Милош Биковиќ е неговиот менаџер Бојан, а Брена ќе се игра самата себе си. Андрија всушност игра фолк пејач кому менаџерот и Брена му помагаат за заживување на пропадната музичка кариера.

“Имаме желба во филмот да се појават музички и актерски легенди, но сеуште не можам да откривам имиња. Наша цел е јунакот на овој филм да го прикажеме како добар, чесен и искрен човек. Во филмот ќе пеам сосема нови песни кои сам ги пишувам, дел од нив се веќе готови”, изјави Андрија Милошевиќ.

Освен Андрија, режисер е и Марко Јоциќ. Филмот доби 22 и пол милиони динари од Филмскиот центар на Србија.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com