Марија Шерифовиќ и Џејла Рамовиќ во емотивна врска?!

Се погласни се гласините дека постои тајна врска помеѓу Марија Шерифовиќ и Џејла Рамовиќ, која тие две ја чуваат подалеку од очите на јавноста. Победничката на „Ѕвезда Гранда“ со месеци престојува во станот на нејзиниот ментор, кога и да е во Белград. Иако и двете им порачуваат на медиумите дека се само  пријателки, па затоа објавуваат заеднички фотографии на Инстаграм, но исто така постојат докази кои откриваат дека се многу повеќе од пријателки.

На видеото што членот на жирито на „Ѕвезда Гранда“ што го сними во својот дом по хуманитарниот концерт каде што  беше гостин Џејла, се видоа чизмите на Рамовиќ, кои ги носеше неколку дена порано на доделувањето на дипломата на нејзината сестра во Мостар.

Како што дознаваат српските медиуми, таа дошла на концертот од Горажде, но се виделе и пред тоа, кога Марија го испратила својот возач во Мостар да го ја донесе во Белград. Дека на Марија и Џејла не им е грижа за тоа што некој може да се посомнева дека има нешто повеќе меѓу нив отколку односот ментор-студент, е заедничкото зимување на Јахорина во декември 2020 година. Вниманието го привлече видеото од хотелската соба кога Шерифовиќ снимаше стори за инстаграм, а во позадината на креветот имаше две свиткани пижами. Џејла дури објави и заедничко селфи од станот, каде носи такви пижами, но брзо го избриша. Нивните обожаватели беа во тек, па ја презедоа таа фотографија, поради што Марија мораше брзо да реагира.

Таа објави стори на Инстаграм во кое објасни дека Џејла ја принудува да оди на скијање.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com