Се поради Цеца? Марија Шерифовиќ престана да комуницира со Вања Кнежевиќ

Големо внимание привлече дисквалификацијата на Вања Кнежевиќ од понатамошното натпреварување во „Sвездите на Гранд“, и токму кога сите помислија дека ова е крај за младата пејачка, помош и пружи Цеца Ражнатовиќ, која го повика еден од најбараните композитори, Дамир Хандановиќ, да направи песна за Вања.

Она што го привлече вниманието е поранешната менторка на Вања, Марија Шерифовиќ се повлече, иако се чинеше дека ќе и помогне на нејзината кандидатка.

„Откако и се обратив на јавноста за моето дисквалификување, Марија повеќе не реагираше, никогаш повеќе не се слушнавме“, призна Вања за српски “Свет”.

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com