Масимо во новиот спот полета со необична машина (Видео)

По успехот на хитот „Mali krug, velikih ljudi“, Масимо објави уште една одлична песна која веднаш по нејзиното објавување го зазеде првото место на сите топ листи. „Putujemo i kad stojimo“ со нејзината емоција и убави стихови ги освои срцата на публиката и радискиот етер.

За новото видео е одговорен режисерот Радислав Јованов – Гонзо, а за одличните фотографии дуото Бахрах и Криштофиќ. Песната е напишана од Ненад Боргудан, Иван Дежак и Аљоша Чериќ, а за аранжманот, миксот и мастерингот се одговорни Јура Ферина и Павле Михољевиќ. Видеото е снимено во просториите на поликлиниката „Аксис“, која го обезбеди уредот за вежбање, така што Масимо и Гонзо можат совршено да го прикажат моментот кога „putujemo i kad stojimo“. Така, Масимо „полета“ во необичен уред додека ги пееше сега легендарните стихови „I na kraju nam je dobro kući, Tu provalili smo šifru sreće, Kad se svet na ovaj asfalt sruši, Na naša vrata neće…“

„Оваа песна е своевидна посветеност на времето во кое живееме и драго ми е што Гонзо успеа да и даде визуелен лик што ги истакнува нејзините емоции. Мислам дека Аљоша, Иван и Ненад направија прекрасна песна која секогаш ќе нè потсетува на најважната работа во нашите животи, им благодарам“, изјави Масимо, кој го очекува голема турнеја по промоцијата на новата хит песна.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com