На лажен инcтаграм пpoфил Kapлеуша е претставена како албанска музичapка (Фото)

Јелена Карлеуша е една од најпознатите пејачки во регионот. На Инстаграм ја следат над 2,3 милиони луѓе ширум светот. За неа се зборува дека е најконтроверзната пејачка и дека постојано ги поместува границите, како во музиката така и во модата. На социјалните мрежи почна да кружи лажен профил кој поставува нејзини фотографии, што не е чудо, бидејќи Карлеуша има голем број обожаватели и популарна во регионот. Меѓутоа, тоа што е интересно е описот на самиот профил како и неговото име.

„Страница за Јелена Карлеуша, најголемиот албански музичар“, стои во описот на профилот, а неговото име е „Karlykosova“.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com