Нови детали за смртта на Џеј: “Тој требаше да оди на лекар, но чекаше да помине короната”

Зоран Јагодиќ Руле и пејачот Ацо Незировиќ, блиски пријатели на Џеј Рамадановски, не можат да прежалат за изгубата на пријателот. Дуото ја посвети песната „Мојот пријател“ на легенда, која почина на 6-ти декември минатата година. Руле, кој беше неразделен со Џеј на почетокот на разговорот, се присети на 6 декември:

“Зборувавме секој ден, Џеј секогаш зборуваше како што зборуваше до тогаш, тој никогаш не беше загрижен, никогаш не се жалеше. Тој беше опериран пред неколку години, требаше да оди на преглед, но чекаше да помине короната, а потоа сето тоа се случи во неделата, тој заспа и никогаш не се разбуди”, вели Руле.

“Мене ми е многу тешко, се повеќе и повеќе секој ден. Со некој сте 25 години и одеднаш исчезнува. Тешко е да поднесам, навикнат сум да го гледам, да се слушаме. Тој секогаш беше полн со музика, не му беше чудно да сними нешто и да го испрати на „Вибер“ или да свирка, тој секогаш имаше идеја, секогаш беше весел”, додава Руле.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com