Балканска

Северина со главна улога во кампањата „ХејТ, словени још сте живи“ (Видео)

Магазинот „Бука“ од Бања Лука веќе неколку месеци води кампања против говор на омраза. Во склоп на кампањата вчера беше промовирано видео во кое се појавува поп-ѕвездата Северина со актерите Горан Богдан и Христина Поповиќ. Спотот го режираше славниот филмски режисер Предраг Личина, кој е автор и на сценариото. Насловот на видеото снимено за кампањата е адаптација на насловот на култната песна „Хеј, словени још сте живи“, но во модифицирана верзија „ХејТ СЛОВЕни“. Видеото покажува колку сме опседнати со говор на омраза,…

Тозовац погребан во ист гроб со Цуне Гојковиќ и актерот Бата Живојиновиќ (Фото+Видео)

На Новите гробишта во Белград беше погребан познатиот српски пејач Предраг Живковиќ - Тозовац. По комеморацијата во „Комбанк дворана“, пејачот беше погребан во Алејата на заслужните граѓани. Тозовац беше погребан во истата гробница во која неколку години претходно беа погребани актерот Велимир Бата Живојиновиќ и неговиот колега и пријател Предраг Гојковиќ - Цуне. Според праксата на управата на гробиштата во ваквите гробници се погребуваат по 4 покојници. Пејачот беше испратен на вечен починок со песните  „Виолино не…

Аца Лукас започнува свое ток-шоу (Видео)

Српскиот фолк пејач Аца Лукас најавува спектакл што гледачите ќе имаат можност да го гледаат секоја недела од 19:45 на телевизијата Hype. "Драги мои, очекувајте го неочекуваното без пардон и без извртување, секоја недела од 19:45, Ве чека Аца Лукас на телевизија Hype", вели Лукас во најавата. Лукас решил да ја реализира оваа идеја сега, а за неа размислувал скоро една година.  "Аца не е од оние што ќе седат со скрстени раце и ќе чекаат да помине сето ова. Наместо да ги троши своите заштеди на годишни одмори и патувања,…

Лепа Брена после 31 година повторно на концерт слета со хеликоптер (Фото+Видео)

Пред нешто повеќе од три децении, таа слета со хеликоптер на стадионот „Васил Левски“ во Софија, и со тоа им даде “домашна задача“ на многу светски sвезди од тоа време. Сцената во која Лепа Брена излегува од хеликоптер додека публиката во транс ги пее нејзините песни влезе во историјата на регионалната музичка сцена, а оваа сабота доаѓањето на Брена во шоуто на „Студио“ на РТС 1 ќе замине во историјата на телевизијата во оваа област. Брена ќе ја повтори познатата сцена и ќе слета со хеликоптер во шоуто на 10 април во 21…

Аца Лукас: Јас не знам дека Карлеуша има маж

Јелена Карлеуша и Аца Лукас со денови водат војна низ медиумите. Лукас прво изјави дека Јелена е љубовница на Драган Шолак, а Јелена се прашуваше дали конзумира дрога. Тогаш Лукас и се јави на Јелена заради помошта што ја побара од државата за време на пандемијата на коронавирусот. Лукас реши да одговори на нејзините последни изјави. „Прашајте ја Карлеуша колку пари им дала на членовите на нејзиниот тим и бенд досега, и јас ќе покажам колку моите добиваат месечно! Кој сопруг?! Кој го спомна нејзиниот сопруг, не знам
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com