“Пантера” и “Моја малена” на Саша Ковачевиќ со милионски прегледи на YouTube (Видео)

Неодамна познатиот и популарен балкански пејач Саша Ковачевиќ го стартуваше најновиот проект наречен “Метаморфозис”. Во склоб на овој проект досега се промовираа две песни, “Пантера” која од нејзиното промовирање до денес има над 3 милиони прегледи на YouTube а истата во меѓувреме доживеа и латино шпанска верзија, и втората песна “Моја малена” која Ковачевиќ ја промовираше пред само неколку дена, истата до денес има повеќе од 1 милион прегледи на YouTube.

Според официјалниот тизер за проектот “Метаморфозис”, се очекуваат уште две песни кои овој познат пејач би требало да ги промовира во текот на идниот период. Како што дознава музичкиот портал Музика24, следните песни кои се очекуваат да бидат промовирани во следниот период ќе бидат исто така во латино стил, “Она” и “Афера” се насловите на двете нови песни, кои веруваме нестрпливо ги очекувате.

Засега, погледнете ги веќе промовираните “Пантера” и “Моја малена”.

Уживајте!

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com