Почина тапанарот на легендарната група “Слатки грех” (Фото)

Почина тапанарот на групата “Слатки грех”, Бранислав Мијатовиќ Мија кој беше и еден од основачите на популарната музичка група. Мијатовиќ почина по долгата и тешка борба со болеста, пишуваат српските медиуми. По распадот на групата, Мијатовиќ заедно со својот кум, гитаристот Зоран, продолжи да работи со бендот, кој иако и во изменет состав не го промени името.

Мијатовиќ сите ќе го паметат како врвен музичар и еден од најдобрите тапанари во Србија. За него сите велат дека бил голем човек, пријател, љубител на уметноста и фан на музиката.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.