Почина тапанарот на легендарната група “Слатки грех” (Фото)

Почина тапанарот на групата “Слатки грех”, Бранислав Мијатовиќ Мија кој беше и еден од основачите на популарната музичка група. Мијатовиќ почина по долгата и тешка борба со болеста, пишуваат српските медиуми. По распадот на групата, Мијатовиќ заедно со својот кум, гитаристот Зоран, продолжи да работи со бендот, кој иако и во изменет состав не го промени името.

Мијатовиќ сите ќе го паметат како врвен музичар и еден од најдобрите тапанари во Србија. За него сите велат дека бил голем човек, пријател, љубител на уметноста и фан на музиката.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com