Погледнете го одличниот дует на младиот Денис Теофиков и совршено одличната Анелија (Видео)

Одличната, совршена и веќе докажана пејачка Анелија и младиот, симпатичен и секогаш провокативен Денис Теофиков, ги изненадија пријатно сите љубители и фанови на поп-фолк музиката со нивниот прв дует. Станува збор за песната “Милион” која е авторско дело на Diamond Beat Production и Ален Милев, а како режисер на видеото се потпишува е Стефан Маринов – Buddubbaz Tape, со директор на фотографија Петко Андонов – Buddubbaz Tape.

Оваа песна е подарок за 20-от роденден на најновото музичко изнанадување на “Payner”, Денис Теофиков, кој откако се појави на музичката сцена во 2018-та година зад себе остава само успех за успех и за кратко време стана миленик на публиката, а позитивните реакции за песната пристигнуваат од сите, што е факт дека заедно со веќе познатата и препознатлива Анелија двајцата се добитна комбинација за хит песна ова лето. Очигледно е дека формулата за успехот е трудот, упорноста и љубовта кон она што го правиш.

А за што поточно станува збор… погледнете и слушнете во продолжение:

Автор на текстот: м-р Наташа Секуловска/Естрада Ворлд
Фото: ТВ Планета-Бугарија

Повеќе на Музика24...