Погледнете го новиот брутален хит на Преслава “Беден в срцето” (Видео)

Преслава ги избра последните денови од пролетта, за да ја представи својата најнова песна “Беден в сърцето”. Музичкото видео ја направи својата премиера ексклузивно на официјалниот канал на пејачката на YouTube – Preslava, а веќе видеоспотот се врти на програмата на каналите на ТВ Планета.

Композиторот Даниел Ганев и и писателите Анастасија Мавродиева и Росен Димитров се авторите, кои ги обединија нивните креативни идеи за новиот хит на Преслава, а видеото е дело на режисерот Виктор Антонов, со камерман Радослав Гочев.

За време на снимањето на новата песна, пејачката сними и нова фотосесија, а фановите се категорични дека ќе стане еден од хитовите на 2020-та година. Први можноста да го слушнат новиот хит во живо имаа привилегија нејзините обожователи во Пловдив, “Secrets Folk & More Club”.

Подготви: Наташа Секуловска/Естрада Ворлд

Фото: ТВ Планета

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com