Погледнете: Каде Светлана Цеца Ражњатовиќ ќе ја дочека Новата 2019-та година (Фото)

Познатата и надалеку популарна српска фолк пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ Цеца Ражнатовиќ знае каде ќе ја дочека Новата 2019-та година. Како што пренесуваат српските медиуми, популарната пејачка ја прифатила понудата да настапи во луксузниот хотел “Палас” во Петровац, Црна Гора.

“Цеца најпрво се двоумеше дали да ја прифати понудата, бидејќи, иако и нудеа голема сума пари, нејзе тоа не и е најважно. Поважно и е да си помине убаво со публиката. По подолго размислување и консултирање со својот тим, ја прифати понудата. Па така, фолк-пејачката најлудата ноќ ќе ја помине со црногорската публика во популарниот хотел “Палас” во Петровац, и за тој настап ќе добие 100.000 илјади евра”, открива извор близок на Цеца, и додава дека пејачката е многу задоволна што посебната ноќ ќе ја дочека токму во Црна Гора.

Повеќе на Музика24...