Погледнете: Последниот вчерашен настап на Шабан Шаулиќ (Видео)

Светот остана без кралот на народната музика Шабан Шаулиќ, кој за жал утрово загина во сообраќајна несреќа во Германија, која се случила веднаш после настапот во германскиот ноќен клуб “Farinda”.

Тој настапил со колешката Теа Таировиќ, а после тоа доживеал тешка сообраќајна несреќа после која починал. Видео снимката која ќе ја погледнете во продолжение всушнност е неговата последна снимка, од последниот настап каде фолк пејачот пеел весели но и тажни песни.

Ова е последна снимка од неговито настап. Шабан публика ја развеселувал со песни, но пеел и тажни песни: „Си одиш, ми ги рушиш соништата“ и други кои засекогаш ќе живеаа меѓу народот.

Повеќе на Музика24...