Продолжен притворот: Раста ќе ја дочека Новата 2021 година зад решетки

Српскиот рапер Стефан Ѓуриќ – Раста и следните 30 дена ќе ги помине во притовор, реши Високиот суд во Белград. Кај Раста беа пронајдени сканк и кокаин на почетокот на октомври, кога беше уапсен заедно со уште едно лице.

Притворот им се продолжува поради постоење на посебни околности кои укажуваат на тоа дека тие можат да го повторат делото за краток временски период, прецизира портпаролот на судот во Белград. Против Раста и уште едно лице, Вишото обвинителство во Белград спроведува истрага поради сомневање дека сториле кривично дело – недозволено производство и пуштање во промет наркотични средства, за што е предвидена казна затвор од 3 до 12 години.

Истрагата е во завршна фаза и се очекува да заврши откако ќе пристигне ДНК вештачењето, а потоа ќе следи одлуката за евентуално обвинение.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com