Раста призна вина и доби 1 година куќен затвор

Раперот Стефан Џуриќ – Раста постигна спогодба со Вишото јавно обвинителство во Белград, со која призна вина за недозволено држење на дрога за лична употреба и се согласи на казна од 1 година куќен затвор.

За ова полесно кривично дело е предвидена парична казна или затвор до три години. Доколку судот ја потврди оваа спогодба, на Раста ќе му биде укинат притворот во кој се наоѓа од октомври 2020 година. Полицијата кај него и уште едно лице пронајде извесна количина сканк и кокаин.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com