Српската естрада ги следи светските ѕвезди во сè, и овие барања ги имаат пред настапите

Светските sвезди имаат нереални барања на својата рајдер листа  за време на настапите, додека српската  сцена е многу поскромна.

Драгана Мирковиќ има минимални барања, која мора да има само вода во бекстејџот, исто како и нејзините колеги од „бендот Лексингтон“. Една од најскромните е Цеца Ражнатовиќ.

“Јас имам своја рајдер листа, се разбира, тоа е сосема природна работа кога се занимавате со музика и имате големи концерти. Но, што се однесува до мојата лична листа не е нешто посебно, барам само незаледена вода и ништо повеќе”, изјави неодамна Цеца .

За да и се поврати силата по настапот, освен освежување, Лепа Брена од организаторите бара и овошје.

“Едноставно, сакам да јадам свежо овошје. Нема некое посебно овошје, овошјето е полно со витамини и минерали, па затоа не може да ми наштети на кој било начин”, открила пејачката.

За разлика од нив, Јелена Карлеуша е поискусна. Во 2012 година привлече големо внимание со списокот со барања за настап на фестивалот во Врњачка Бања. Таа од организаторите побара непрскани јаболка, светски позната шише вода, закуски без глутен, но и папагали. Јелена имала и посебни услови за нејзината гардероба, па затоа барала просторијата во која се пресоблекува да нема прозорци и да се обезбеди паркирање . Но, она што Карлеуша секогаш го очекува и на што инсистира е обезбедување.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com