Музичкото шоу “The Four” доаѓа во регионот

Оваа есен, во Македонија, Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина ќе се емитува најновото музичко шоу, наследник на популарните “Идол” и “Икс фактор”. Се работи за прилично ново лиценцирано ТВ шоу кое две сезони се емитува во САД на мрежата на “FOX”, а оригинално потекнува од израелско шоу “The final four”.

Gepostet von Tvoje Lice Zvuci Poznato am Samstag, 18. Mai 2019

Шоуто го работи “Емоушн” продукција. Во чие портфолио се популарните формати “Операција Триумф”, “Големиот брат” и “Твоето лице звучи познато”.
Станете дел од познатата четворка оваа есен и покажете ги своите вокални квалитети. Пријавувањето е во тек преку веб-страната на продукцијата.

Повеќе на Музика24...