„Ураганките“ добија наследнички: Ова е првата песна на „Hurricane Jr“ (Видео)

Атрактивните „Ураганки“ Сања Вучиќ, Ксенија Кнежевиќ и Ивана Николиќ добија свои наследнички – „Hurricane Jr“. Тинејџерскиот состав денеска ја промовираше својата прва песна „Права ствар“.

„По брзиот успех на групата „Hurricane“ на балканската поп-сцена, сфативме дека не можеме да ги достигнеме и да ги исполниме желбите на сите генерации, во кои особено доминира помладата публика. Тимот на „Hurricane“ излезе со идеја да го прошират своето семејство со нова група составена од девојчиња на возраст од 15 до 18 години. Тие ќе пеат песни само за помладите генерации. Тоа ќе биде единствена можност да пораснат заедно со нивните идоли на слична возраст, што е целта на основањето на оваа група. Групата ја сочинуваат Бојана Радовановиќ, Милица Руњо, Јована Радиќ и Лара Грбиќ. Сите со искуство во музичкиот свет преку детски фестивали и натпревари“, велат од менаџментот.

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com