Владо Георгиев заврши на “црната листа” на родната Црна Гора

Српската поп ѕвезда Владо Георгиев од неодамна е на т.н. црна листа на Република Црна Гора. Имено пејачот доби забрана за влез на територијата на својата родна земја во наредните 10 години односно до 2030 година.

Георгиев дознал за забраната при обид за влез во Црна Гора пред извесен период. Забраната му е воведена бидејќи Георгиев се сметал за закана по националната безбедност и мир, а по предлог на полицијата во неговиот роден град, Херцег Нови.

По жалба на адвокатите, МВР на Црна Гора еднаш ја укинало забраната поради формални и процесни недостатоци, но подоцна е повторно донесена иста одлука. Адвокатот на пејачот повикувајќи се на меѓународното право ја продолжува правната битка против забраната.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com