Владо Калембер го прослави роденденот со биографскиот сингл „To sam ja“ (Видео)

Познатиот Владо Калембер го прослави својот 68-ми роденден со биографскиот сингл „To sam ja“. Владо кој живее и твори во Хрватска, е роден во 1953-та година во Струмица.

„Песната ја напишав пред пет години а сега ја дозавршив, што значи дека е вистинско време да ја издадам токму сега. Оваа песна е моја верзија на „My Way“. Ова е моето патување, мојот живот што го сумирав во една песна. За многумина ќе биде само љубовна песна, но за мене лично е многу повеќе, тоа е песна за мене“, изјави Калембер.

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com